Novoroční rapid Šachového klubu Bohnice 2023

12.01.2023

V pondělí 2. 1. 2023 se v naší klubovně v Bohnicích uskutečnil turnaj v rapid šachu. Hrálo se 7 kol švýcarským systémem a tempem 2x 15 minut bez přídavku. Výsledky turnaje se neodesílaly na zápočet Elo a ani se nehrálo o finanční ceny (drobné věcné ceny byly připraveny pro nejlepších 9 hráčů dle konečného pořadí a nejlepší 3 hráče s Elem do 1600), ale i tak se kapacita klubovny skoro zaplnila.

V napínavém čtyřhodinovém klání nakonec zvítězil Pavel Padevět z Šachového klubu Stochov se ziskem 6,5 bodů ze 7 možných. Na stříbrné příčce se umístil Tomáš Vavřinec z Klubu šachistů Říčany 1925 (5,5 b.) a třetí místo obsadil Miroslav Blažek z Šachového klubu Praha 4 (5 b.). Mirek už je v podstatě "náš"😁, ale je stále registrován v jiném klubu. Mimochodem, kdo Mirka nezná, je to ten človíček, který se skvěle stará o klubové facebookové stránky - díky Mirku! Nejlepšími hráči z našeho klubu byli Karel Hořínek, Milan Petras a Vláďa Vyskočil - celkové 4., 5. a 7. místo.

Letošní Novoroční rapid odehrálo 10 našich členů a 13 hostů včetně tří hráčů ze zahraničí (Pablo C. Izquierdo ze Španělska, který byl zrovna s rodiči na dovolené v Praze - celkové 6. místo a Amartuvshin Ulam-Orgikh s Altankhuyag Khadbaatar z Mongolska - celkové 16. a 18. místo). Gratulujeme hráčům na stupních vítězů a všem členům a přátelům Šachového klubu Bohnice moc děkujeme za účast a budeme se těšit někdy příště! Velké díky patří i organizátorům turnaje Karlu Hořínkovi a Milanu Petrasovi, který byl zároveň i hlavním rozhodčím turnaje - díky pánové!

Bližší informace o turnaji i s kompletními výsledky je možné nalézt zde.